Pawlak w środę spotkał się w Sejmie z młodzieżą w ramach społecznych warsztatów parlamentarnych "Młodzi w Demokracji". Odpowiadając na pytania dotyczące darmowego internetu zaznaczył, że są już w Polsce takie gminy, gdzie darmowy internet jest dostępny dla wszystkich.

"Darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego to jest wyzwanie, które jest osiągalne w ciągu pięciu najbliższych lat. Dzisiaj można powiedzieć, że tak jak do życia potrzebna jest żywność, tak i potrzebny jest do szybkiego rozwoju naszego kraju powszechny internet" - ocenił Pawlak.

Kandydat PSL na prezydenta zachęcał także młodzież do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. W jego ocenie, komputery osobiste mogą zastąpić w przyszłości podręczniki szkolne.

Pawlak zachęcał młodych ludzi do nauki języków obcych

"Jestem za tabletem dla każdego ucznia, aby każdy miał osobisty komputer, który możne wykorzystać zamiast książek i podręczników, bo wtedy w zasadzie ma w jednym urządzeniu całą pamięć i dostęp do wiedzy całego świata" - podkreślił.

Pawlak przekonywał, że wprowadzenie do szkół tabletów byłoby korzystne zarówno z punktu widzenia szybkiej wymiany wiedzy, ale także ze względów ekonomicznych.

"Gdybyście policzyli koszty podręczników dla liceum czy gimnazjum w ciągu trzech lat to przypuszczam, że można kupić tablet i jeszcze całą górę oprogramowania i potrzebnego wyposażenia. To są mniej więcej tego typu relacje" - zaznaczył szef PSL.

Pawlak zachęcał też młodych ludzi do nauki języków obcych.