"W ramach tego audytu zostały już złożone dwa zawiadomienia do prokuratury. Jedno dotyczy odtajnienia materiałów CBA, które mogły narazić operacje Biura na dekonspirację - chodzi o sprawę hazardową. A drugie dotyczy spraw logistyczno-organizacyjnych w CBA i podejrzenia o pewnej nieprawidłowości" - powiedział Cichocki w RMF FM.

Dopytywany, czy w tej drugiej sprawie chodzi o skasowanie bazy danych dotyczącej wykorzystania samochodów CBA, Cichocki odparł: "Jeżeli w prokuraturze potwierdzą się te materiały i obserwacje, które zostały tam poczynione, to będzie to bardzo niepokojące. Będzie to niewytłumaczalne w sposób wynikający z normalnego funkcjonowania Biura".

Cichocki poinformował też, że na podstawie wyników audytu została podjęta decyzja o reorganizacji CBA tak, aby "stworzyć bardziej efektywne struktury i sprofesjonalizować Biuro". Dodał, że decyzja ta została zaakceptowana przez premiera.

Audyt w CBA rozpoczął się w połowie października ubiegłego roku po tym, jak ze stanowiska został odwołany Mariusz Kamiński, a obowiązki szefa CBA premier powierzył Pawłowi Wojtunikowi. Raport z wynikami tej kontroli w połowie grudnia przekazano do kancelarii premiera. Dokument ma klauzulę "niejawne".