Tymczasem w ocenie innych polityków Platformy na razie nie ma jednak takiego tematu. Ich zdaniem, najpierw komisja hazardowa musi dokończyć swoją pracę, a dopiero potem można powrócić do tematu ewentualnego powrotu Chlebowskiego do klubu PO.

"Powrót Chlebowskiego do klubu to bardzo poważna decyzja. Ostrożnie, na podstawie wiedzy którą mam i fragmentów przesłuchań, które śledziłem - opowiadam się za jego powrotem do klubu" - powiedział dziś Niesiołowski. Zastrzegł jednocześnie, że to nie on, a władze klubu PO, będą decydowały o ewentualnym powrocie Chlebowskiego do klubu.

"Jest zbyt wcześnie, aby o tym przesądzać"

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna powiedział, że spekulacje o ewentualnym powrocie Chlebowskiego do klubu Platformy są zdecydowanie przedwczesne. "Jest zbyt wcześnie, aby o tym przesądzać. Poczekamy na sprawozdanie komisji śledczej, na opis całej sprawy. Na razie nie ma tematu" - zaznaczył. Przyznał jednocześnie, że Chlebowski - w trakcie czwartkowego przesłuchania na posiedzeniu komisji śledczej - "generalnie się wybronił".