Pacjenci zawsze będą narzekać

17 listopada 2009

Minister zdrowia Ewa Kopacz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" odniosła się do bieżących problemów nękających zarówno pacjentów jak i środowisko medyczne, także finansowych.

Według niej, to nie jest dobra pora na podniesienie składki zdrowotnej. Bowiem w czasie dekoniunktury nie podnosi się obywatelom obciążeń. A poza tym wzrost składki dałby szpitalom 2 mld zł. W ciągu ostatnich dwóch lat dostały 10 mld zł. "Zmieniło się coś?" - pyta Ewa Kopacz.

Dopytywana przez "GW", czy zmieniła swoje stanowisko w sprawie szczepionek po ultimatum rzecznika praw obywatelskich, pani minister odpowiada: "Bylibyśmy nieodpowiedzialni, gdyby interwencja rzecznika zmieniła moje stanowisko w tej sprawie. Nie kupimy szczepionek, dopóki któryś z producentów nie weźmie na siebie odpowiedzialności za skutki uboczne. Rozmawiamy teraz z pięcioma firmami. Chcę, by każdy Polak mógł dostać ją w aptece. Żeby przeczytał ulotkę informacyjną dołączoną do szczepionki i po konsultacji z lekarzem dokonał świadomego wyboru".

Pełny tekst wywiadu z minister zdrowia Ewą Kopacz publikuje dziś "Gazeta Wyborcza".

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.