Policja cały czas zachowuje się w taki sam sposób – powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński, pytany czy policja inaczej traktuje demonstrantów po marszu 11 listopada, co miałoby być efektem nacisków politycznych.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński na antenie Polsat News w piątek był pytany, czy po marszu 11 listopada była jakaś zmiana, naciski polityczne, jeśli chodzi o podejście policji wobec protestujących. "Policja cały czas zachowuje się w taki sam sposób. Celem działania policji w trakcie - niestety - nielegalnych zgromadzeń jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, i eliminowanie osób agresywnych" – odpowiedział. Jak dodał, takie osoby się pojawiają. "Dochodzi do pojedynczych incydentów, gdzie policja musi podejmować działania" - wskazał.

Dopytany jeszcze raz, czy zatem nie było nacisków na policję, odparł, że "absolutnie nie". Jak dodał, to on cały czas sprawuje nadzór konstytucyjny nad działaniami policji oraz jest w kontakcie z Komedą Główną Policji.

"Biorę na siebie pełną odpowiedzialność za działania policji i nikt mnie w tym zakresie nie musi instruować politycznie, wiem jakie są moje obowiązki" – podkreślił, dodając, że stara się je wykonywać rzetelnie i robi tak też polska policja.