"Zapraszamy do przestrzeni online na cykl koncertów prezentujących czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie jazzu, wśród nich Michał Salamon, Basia Drazkov & Bartek Smorągiewicz, Kuba Więcek Trio feat, Paulina Przybysz, EABS. Przestrzeń online zmieni się w miejsce, w którym wybrzmi osobista nuta jazzu" - napisała w informacji przesłanej PAP Magdalena Denko z działu promocji MIK.

Jak wyjaśniła, "nie zabraknie twórczych nawiązań do Krzysztofa Komedy, ale też poszukiwań słowiańskiej melancholii".

"Streaming na żywo stanie się szansą na wymianę energii między muzykami a wirtualną publicznością. (...) Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i świat drugiej osoby. Muzyki nie można dotknąć, zobaczyć. Ale można ją odczuć, przeżyć. Jedyną określającą jednostką jest czas" - czytamy w przesłanej informacji.

Reklama

18 listopada o godz. 19 rozpocznie się streaming koncertu Wojtek Mazolewski Trio. Na 24 listopada zaplanowano streaming koncertu pianisty, kompozytora i aranżera Michała Salamona.

W przyszłym miesiącu na 2 grudnia zaplanowano koncert duetu Basia Drazkov & Bartek Smorągiewicz. "Artyści sięgnęli do utworów Krzysztofa Komedy, interpretując je w iście nowatorski sposób, aranżując na fortepian preparowany, saksofon, flet, klarnet" - czytamy na stronie MIK.

9 grudnia wystąpią Kuba Więcek Trio feat i Pauliny Przybysz.

16 grudnia odbędzie się EABS (Electro-Acoustic Beat Session). "Muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków" - napisano o koncercie.

Więcej informacji o cyklu i muzykach na stronie: www.mik.waw.pl.

"Mamy nadzieję, że już 30 listopada instytucje kultury będą znów otwarte dla publiczności i grudniowe koncerty +Space of Jazz+ odbędą się w naszej siedzibie przy ul. Elektoralnej 12 w normalnym trybie" - podkreśliła Magdalena Denko.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski