Na Ukrainie poprzedniej doby wykryto 11 057 zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku pandemii - poinformował w czwartek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Ogólna liczba potwierdzonych infekcji przekroczyła pół miliona.

W ciągu minionej doby zmarło 198 zainfekowanych, wyzdrowiało 6235 osób, a hospitalizowano 1509 pacjentów. Przeprowadzono ok. 77 tys. testów, w tym ok. 47 tys. metodą PCR. Najwięcej infekcji wykryto w Kijowie (931).

Poprzednią najwyższą dzienną liczbę zakażeń zanotowano w piątek - 10 746.

Reklama

Od początku pandemii infekcję wykryto na Ukrainie u 500 865 osób, zmarło 9145 zakażonych, a 227 694 osoby uznano za wyleczone.

Koronawirusem zakażeni są prezydent Wołodymyr Zełenski, szef jego biura Andrij Jermak, przewodniczący parlamentu Dmytro Razumkow i minister finansów Serhij Marczenko.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby ukraiński rząd zdecydował w środę o wprowadzeniu w kraju weekendowego lockdownu, który ma wstępnie trwać do końca listopada. Zgodnie z nowymi regulacjami w soboty i niedziele lokale gastronomiczne będą mogły obsługiwać klientów tylko na wynos, zamknięte mają być centra handlowo-rozrywkowe, placówki kulturalne, siłownie i baseny, większość sklepów.