U jednego z pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie potwierdzono zakażenie koronawirusem - podał MUW. W związku z tym wydział od środy zaprzestanie przyjmowania klientów i przyjmowania bezpośrednio nowych wniosków.

Zmiany, o których poinformował w poniedziałek MUW, dotyczą przede wszystkim spraw paszportowych oraz spraw obywatelstwa polskiego. Zapowiedziano, że jeszcze we wtorek klientów tymczasowo będą obsługiwali pracownicy, którzy nie mieli kontaktu z zakażoną osobą.

Urząd przypomniał, że w stałym trybie funkcjonują małopolskie terenowe punkty paszportowe, a także, że wniosek paszportowy złożyć można w dowolnym punkcie w kraju.

Ponadto wyjaśniono, że wnioski o wydanie paszportów tymczasowych, które wydawane są w wyjątkowych sytuacjach losowych, w Małopolsce od środy będzie można składać wyłącznie w punktach paszportowych zlokalizowanych w delegaturach urzędu w Tarnowie oraz w Nowym Sączu.

Reklama

Zapewniono jednak, że osoby, które w ostatnim czasie złożyły już wniosek o paszport, będą mogły zgłosić po jego odbiór po wcześniejszej rezerwacji terminu. W tym celu należy zadzwonić pod nr tel.: 12 39 21 810 lub 12 39 21 829. Dokument zostanie przekazany przez pracowników, którzy nie kontaktowali się z chorym.

W sali obsługi wydziału wciąż obowiązuje reżim sanitarny. Oprócz standardowych środków ochrony, takich jak maseczki czy płyny, uruchomione zostały także lampy bakteriobójcze.