W drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a starający się o reelekcję Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia; niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych - wynika z sondażu IBRiS dla tygodnika "Polityka".

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Polityki", gdyby I tura wyborów odbyła się teraz, 43,1 proc. wybrałoby Andrzeja Dudę, Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 27,4 proc., a Szymon Hołownia - na 10,1 proc.

Tuż za nimi uplasowali się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (7,5 proc.), kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (6,2 proc.) i Lewicy - Robert Biedroń (4,5 proc.) Z kolei 1,2 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Jak wynika z badania IBRiS, zwycięzcą drugiej tury okazałby się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia; niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Badanie IBRiS zostało przeprowadzone w dniach 19-20 czerwca w badaniu ogólnopolskim metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.