Projekt ustawy ws. Funduszu Medycznego jest na ukończeniu i niedługo będę mógł go złożyć do Sejmu - powiedział w poniedziałek w Lęborku (Pomorskie) prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że środki z Funduszu będą służyć leczeniu trudnych przypadków onkologicznych i chorób rzadkich.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Lęborka zapowiedział, że będą realizowane programy budowy dróg lokalnych oraz modernizacji szpitali powiatowych.

"Będzie realizowana narodowa strategia walki z rakiem, bo ona jest nam potrzebna w perspektywie najbliższych dziesięciu lat" - mówił prezydent. Jak zaznaczył, została uchwalona ustawa w tej sprawie i "są już na nią przewidziane środki".

"Powstanie również wspominany wielokrotnie Fundusz Medyczny. Ustawa jest już u mnie w kancelarii w tej chwili na ukończeniu i niedługo będę mógł ją złożyć do Sejmu" - zapowiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył, że dzięki pieniądzom z tego Funduszu będą leczone bardzo trudne przypadki onkologiczne, zwłaszcza wśród dzieci oraz choroby rzadkie.