B. polityk Nowoczesnej Kamil Kurosz został w poniedziałek rano zatrzymany przez policję w związku z obraźliwymi wpisami na Twitterze. Mężczyzna sugerował m.in., że jest gotowy do "fizycznej eliminacji" szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował na Twitterze wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

"Dziś ten pan został przez @PolskaPolicja zatrzymany o 7 rano. Jedzie do prokuratury w Rzeszowie. Usłyszy zarzuty" - napisał wiceminister, zamieszczającej jednocześnie zdjęcia niektórych wpisów Kurosza. "Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch***ka" - czytamy w jednym z nich. Obecnie konto mężczyzny zostało już usunięte.

Od wpisów Kurosza odcięła się firma, w której obecnie jest zatrudniony. "Informujemy, że nie identyfikujemy się z prywatnymi treściami prezentowanymi na profilu Kamila Kurosza. Jako firma, stanowczo potępiamy mowę nienawiści i jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni obecną sytuacją. Podjęliśmy natychmiastowe kroki prawne względem naszego pracownika" - napisało na Facebooku Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej DAS.

O złożeniu zawiadomienia do prokuratury w związku z wpisami Kurosza poinformował już w niedzielę europoseł PiS Dominik Tarczyński.