31 marca na Białorusi było 216 wykrytych przypadków Covid-19, w tym jeden śmiertelny – podały w czwartek białoruskie media niezależne, powołując się na dokument ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, który został opublikowany przez popularnego blogera.

„Według informacji ministerstwa zdrowia Białorusi zarejestrowano 215 przypadków infekcji spowodowanej przez koronawirus. Jedna osoba zmarła” – przekazało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych w raporcie za dzień 31 marca.

Dokument opublikował białoruski bloger Nexta.

Wynika z niego, że według stanu na 31 marca w Mińsku wykryto 102 przypadki, w obwodzie witebskim - 66, w obwodzie mińskim – 33, w obwodzie homelskim - 9, w grodzieńskim – 4, a w mohylewskim – 1.

Dodatkowo, według informacji gazety internetowej „Nasza Niwa”, w Mińsku 1 kwietnia liczba zakażonych wzrosła o 56, ze 102 do 158. Danymi dotyczącymi pozostałych części kraju „Nasza Niwa” nie dysponuje.

W środę 1 kwietnia ministerstwo zdrowia Białorusi potwierdziło drugi zarejestrowany przypadek śmiertelny Covid-19. O jeszcze jednej ofierze koronawirusa (w Witebsku) poinformowały media niezależne.

W oficjalnym komunikacie ministerstwo zdrowia nie podało w środę całkowitej liczby wykrytych zakażeń na Białorusi. Ostatnie pełne dane resort podał w poniedziałek i poinformowano wówczas, że potwierdzonych przypadków infekcji było dotąd 152. 47 osób uznano za wyleczone.

WHO zaleciła w środę białoruskim władzom, by poprawiły sposób informowania ludności o sytuacji z Covid-19 i sytuacji epidemicznej w kraju.