W Chorwacji zmarł 70-letni mężczyzna zakażony koronawirsuem, jest to pierwsza śmiertelna ofiara Covid-19 w tym państwie - poinformowały w czwartek chorwackie władze medyczne. Od początku epidemii w całym kraju odnotowano 102 przypadki zakażenia koronawirsuem.

Zostaną przeprowadzone dalsze badania mające sprawdzić, czy zmarły pacjent cierpiał na inne dolegliwości i czy Covid-19 był jedyną przyczyną jego zgonu - przekazała mediom na konferencji prasowej dyrektorka szpitala w mieście Pula Irena Hrstić.

Chorwacki instytut zdrowia publicznego zakomunikował w czwartek, że w całym kraju odnotowano do tej pory 102 przypadki zakażenia koronawirusem, pięć osób wyzdrowiało, jedna zmarła. Najwięcej infekcji zdiagnozowano w Zagrzebiu - 41, Rijece - 14 i w Puli - 10.

Reklama

W czwartek weszły w życie wprowadzone przez rząd chorwacki na 30 dni ograniczenia mające spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nieczynne są bary, restauracje, kina, sklepy inne niż spożywcze; nie działają szkoły i uniwersytety; zawieszono zgromadzenia religijne; zamknięto granice dla obcokrajowców chcących wjechać do Chorwacji.