We wtorek zmarło w Czechach 4 pacjentów z Covid-19 – poinformowało ministerstwo zdrowia. Przybyło 61 zakażonych koronawirusem. Wzrosła liczba wyleczonych - o 156 osób do 1753.
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK

Agencja CTK przypomniała, że pierwsza ofiara zakażona nowym koronawirusem zmarła 22 marca br. We wtorek ministerstwo zdrowia zarejestrowało 61 nowych przypadków zachorowań, co jest najniższym dziennym wzrostem od 14 marca br.

Zdaniem wiceministra zdrowia, epidemiologa Romana Prymuli dopiero w środę, a nawet w czwartek, będą w statystykach ewentualnie widoczne skutki poluzowania ograniczeń związanych z przemieszczaniem się i uprawianiem sportów, które wprowadzono w czasie Świąt Wielkanocnych.

Reklama

Po koniec tygodnia resort zamierza upublicznić prognozę rozwoju epidemii w najbliższym czasie. M.in. od niej mają być uzależnione kolejne fazy uwalniania ograniczeń związanych z dostępem do usług i handlu.

Ministerstwo przywiązuje także duże znaczenie do zaplanowanego na najbliższe dwa tygodnie ogólnego badania odporności Czechów na SARS-CoV-2. Od czwartku ma zostać poddanych testom na obecność koronawirusa 27 tys. mieszkańców Pragi, Brna, Ołomuńca, Litomierzyc, a także jednej z miejscowości, która objęta była w połowie marca br. ścisłą izolacją – Litovelu.