Program niepłacenia podatku przez osoby do 26. roku życia będzie dotyczył wszystkich młodych ludzi, którzy mają umowy o pracę, ale również umowy zlecenie - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, "łączny koszt programu to około 3 mld złotych rocznie".

W sobotę odbyła się konwencja PiS pod hasłem "Nowa arena programowa". Lider partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki podsumowali dokonania rządu, a także przedstawili swoje nowe propozycje programowe.

Jak zapowiedział prezes partii rządzącej, "PiS pomoże młodym ludziom wchodzącym w życie; nie będzie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia".

Do nowej propozycji programowej PiS odniósł się w programie TVP "Gość Wiadomości" premier Mateusz Morawiecki.

"Program niepłacenia podatku przez osoby do 26. roku życia będzie dotyczył wszystkich młodych ludzi, którzy mają umowy o pracę, ale również umowy zlecenie" - powiedział szef rządu.

Jak poinformował, "łączny koszt programu to około 3 mld złotych rocznie".

Pytany o stabilność finansowania takich programów socjalnych, Morawiecki przypomniał, że "koniunkturę trzeba było wypracować; w taki sposób prowadzić sprawy gospodarcze, że spośród największych państw UE mamy najwyższy wzrost gospodarczy".

"Przez ponad pięć kwartałów był to wzrost przekraczający 5 proc. Wzrost na piątkę, można powiedzieć" - ocenił.