Podczas niedzielnej konwencji partii Roberta Biedronia będziemy mogli ogłosić, że posiadamy struktury w prawie każdym powiecie w Polsce - powiedział w piątek PAP Krzysztof Gawkowski. Zapowiedział też, że w nazwie nowego ugrupowania znajdzie się nazwisko b. prezydenta Słupska.

Gawkowski odpowiada w ruchu Biedronia za budowę struktur. Po tym, jak w listopadzie ub.r. odszedł z SLD i poinformował, że będzie współtworzył ugrupowanie b. prezydenta Słupska oświadczył, że - do czasu lutowej konwencji założycielskiej - ruch Biedronia będzie miał swoich przedstawicieli we wszystkich 380 polskich powiatach.

Pytany przez PAP, czy podczas niedzielnej konwencji będzie mógł zadeklarować wykonanie tego zadania, polityk odparł, że będzie można ogłosić, że struktury istnieją w "prawie każdym powiecie w Polsce".

Gawkowski doprecyzował, że do tej pory zawiązano ponad 350 struktur powiatowych ruchu Biedronia, a w niedzielę rano powołana zostanie ostatnia grupa kilkudziesięciu lokalnych koordynatorów, którzy przyjadą na Torwar, gdzie odbędzie się konwencja. "Jesteśmy na ostatniej prostej" - zaznaczył polityk.

Podczas niedzielnej konwencji przedstawiona ma zostać także nazwa ugrupowania. Jak przyznał Gawkowski, będzie ona zawierała nazwisko Roberta Biedronia. Polityk zapowiedział ponadto, że wśród gości znajdą się europarlamentarzyści i przedstawiciele różnych ugrupowań europejskich.