Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w poniedziałek na marginesie szczytu COP24 w Katowicach z prezydentem Nigerii Muhammadu Buhari. Jak poinformował szef polskiego rządu, rozmowa dotyczyła m.in. współpracy gospodarczej, inwestycji i globalnych wyzwań.

"Rozmowa z Muhammadu Buhari, prezydentem Nigerii, 7. najludniejszego kraju świata, o współpracy gospodarczej, inwestycjach i globalnych wyzwaniach. Kraje rozwijające się, by móc rozwinąć skrzydła, powinny ponosić niższe koszty przeciwdziałania zmianom klimatu" - napisał Morawiecki na Twitterze.

Konferencja COP24 - 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, to największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Konferencja w Katowicach potrwa blisko dwa tygodnie, do 14 grudnia. Podczas szczytu ma zostać przyjęta "mapa drogowa" realizacji Porozumienia paryskiego, czyli pierwszej w pełni globalnej umowy na rzecz klimatu. Hasło tegorocznego szczytu to "Changing together".(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska