Jeśli ktoś chce szybkiego rozwoju Warszawy i realizacji ambitnych projektów innowacyjnych, powinien wybrać naszą ofertę - mówił w środę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Jaki na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim podkreślił, że Warszawa, aby szybciej się rozwijać potrzebuje współpracy z rządem.

Wymienił trzy kwestie, które - jak mówił - stanowią różnicę między nim a jego konkurentem, kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, a które "dzięki zapewnieniom rządowym uda się zrealizować".

Pierwszą z nich jest utworzenie Dzielnicy Przyszłości. "To jest projekt, którego Rafał Trzaskowski nie chce. Ja jestem jedyną gwarancją i rząd Zjednoczonej Prawicy jest jedyną gwarancją, że ten projekt zostanie zrealizowany, czyli Warszawa stanie się największym w Europie ośrodkiem nowych technologii" - powiedział Jaki.

Druga kwestia dotyczy budowy mostów. "Warszawa potrzebuje nowych mostów, żeby połączyć lewy i prawy brzeg Wisły, dlatego że Warszawa jest jedna. I tutaj jest też różnica między mną, a Rafałem Trzaskowskim, ponieważ ja uważam, że te mosty są potrzebne dla samochodów, również dla autobusów. Natomiast Rafał Trzaskowski mówi, że Warszawa co najwyżej potrzebuje kładek pieszo-rowerowych i to jest różnica między nami" - stwierdził Jaki.

Trzecią kwestią, którą wymienił jest budowa III i IV linii metra. "Jeżeli Warszawa naprawdę ma być dla wszystkich to komunikacja zbiorowa musi docierać do wszystkich najważniejszych dzielnic w Warszawie. Niestety tak w tej chwili nie jest" - powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy.

"Dzięki zapewnieniom rządowym jestem przekonany, że ten ambitny program dla Warszawy można zrealizować. Różnica pomiędzy Trzaskowskim, a naszą ofertą to jest różnica między szybkim rozwojem i stagnacją. Jeżeli, ktoś chce szybkiego rozwoju i realizacji tych bardzo ambitnych projektów innowacyjnych, które sprawią, że Warszawa zacznie się rozwijać dużo szybciej, niż teraz powinni wybrać naszą ofertę - ofertę szybkiego rozwoju, ofertę Zjednoczonej Prawicy, ofertę Warszawy pragmatycznej, a nie Warszawy ideologicznej jaką proponuję mój konkurent" - podkreślił Jaki.