Myślę, że decyzja o terminie wyborów samorządowych zapadnie tuż przed 16 sierpnia; nie ma powodu, żeby szczególnie tę decyzję przyspieszać - powiedział w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Minister pytany w poniedziałek w TVP1, kiedy ogłoszony zostanie termin wyborów samorządowych, przypomniał, że na podjęcie tej decyzji premier ma czas do 16 sierpnia. "Myślę, że tuż przed terminem 16 sierpnia ta decyzja zapadnie" - podkreślił Sasin.

"Myślę, że nie ma jakiegoś powodu, żeby szczególnie tę decyzję przyspieszać" - ocenił minister. "W tej chwili wchodzimy w taki naturalny okres wakacyjny: te dwa tygodnie między 1 a 15 sierpnia to jest taki okres politycznych wakacji" - dodał. "Trudno nie dostrzec, że kandydaci już się prezentują, więc w niczym im brak tej decyzji nie przeszkadza" - podkreślił Sasin.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.