W związku z trwającymi w Grecji pożarami, poznańskie biuro podróży Grecos, którego klienci znajdują się na zagrożonym terenie, uruchomiło infolinię. Firma podała we wtorek, że w dwóch hotelach w miejscowościach Mati i Kinetta, które objął pożar, przebywało 151 jej klientów.

Na skutek pożarów w pobliżu Aten zginęło co najmniej 60 osób, a 156 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje Polaków, klientów Grecosa - zatonęła łódź, na której była matka z synem ewakuowani z hotelu na terenach zagrożonych pożarem.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w Attyce i osobach, które są w Grecji z biurem podróży Grecos można uzyskać pod numerem 61 279 74 80.

Grecos poinformował w oświadczeniu, że w dwóch hotelach, w miejscowościach Mati i Kinetta, które objął pożar, przebywało 151 klientów firmy.

"Wszystkie osoby są pod opieką rezydentów. Goście hotelu Kinetta Beach Resort & Spa kontynuują swój pobyt w warunkach niestwarzających żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia. Goście hotelu Ramada Attica Rivera zostali ewakuowani w nocy przez greckie służby ratunkowe i policję. Wszystkim tym klientom zapewniliśmy nocleg i opiekę w hotelu w Atenach" – podano.

Po ewakuacji gości hotelu Ramada Attica Rivera doszło do tragedii; zatonęła łódź na której znajdowała się dwójka Polaków.

„W pobliżu miejscowości Mati, zatonęła łódź z 10 osobami różnych narodowości. Na pokładzie znajdowało się też dwoje naszych klientów, których niestety nie udało się uratować. Rodzina ofiar jest pod opieką psychologa i rezydentów” – podało biuro podróży w przekazanym PAP oświadczeniu. We wtorek Grecos potwierdził, że ofiary śmiertelne to matka z kilkuletnim synem.

Biuro poinformowało, że osoby, które zaplanowały pobyt w hotelu Ramada Attica Riviera dostaną nową propozycję wyjazdu. W przypadku pobytu w hotelu Kinetta Beach Resort & Spa wyjazd może być kontynuowany. Aktualnie w rejonie Attyki przebywa 435 klientów biura, ok. 30 wraca w środę.

W ambasadzie RP w Atenach został powołany zespół, który ma pomagać polskim obywatelom przebywającym w Grecji, a pod numerem +30 6936554629 uruchomiono infolinię w tej sprawie.