Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odwiedzają w szpitalu wszyscy ci, którzy mu dobrze życzą - tak szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany w piątek o wizytę prezydenta Andrzej Duda u przebywającego w szpitalu szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS od maja przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informował wiceprezes partii, szef MSWiA Joachim Brudziński, pobyt Kaczyńskiego w szpitalu ma związek z problemami z kolanem.

Według doniesień "Super Expressu", w czwartek prezesa PiS odwiedził w szpitalu prezydent Duda. Szczerski był pytany w piątek w radiu RMF FM o cel tego spotkania.

"Pana prezesa odwiedzają wszyscy ci, którzy mu dobrze życzą" - powiedział szef gabinetu prezydenta. Dopytywany, czy była to wizyta kurtuazyjna, czy też miała charakter polityczny, odpowiedział, że wszyscy, życzą prezesowi PiS szybkiego powrotu do zdrowia.

Szczerski powiedział, że sam nie odwiedził Kaczyńskiego, ale pozostaje z nim w stałym kontakcie, bo - jak mówił - taka jest jego rola, jako szefa gabinetu prezydenta.