Przyszłość jest trudna do przewidzenia, ale spróbujmy zabawić się w jasnowidzów. Polska za 100 lat może być lepsza niż dziś. Wszystko zależy od naszych decyzji, które podejmiemy teraz.
100 lat temu Polska była świeżo po wojnie. Wtedy nasz kraj odbudowywał się i wracał do codziennego życia. Trzeba było wymyślić wszystko na nowo. Polacy nie myśleli wtedy o tym, że już niedługo stanie się coś gorszego, niż wojna, która właśnie się skończyła. Ale już dwa lata później musieliśmy stawić czoła sowietom, z którymi stoczyliśmy jedną z najważniejszych bitew, którą nazwano Bitwą Warszawską. A to nam mówi, że na wojnę trzeba być przygotowanym nawet w czasie pokoju.
Dlatego tak ważne jest dbanie o przyjaźnie z najsilniejszymi. Dziś mamy dobre układy z naszymi sąsiadami i, jesteśmy w związku NATO. Więc, jak zacznie dziać się coś złego to, pomogą nam nasi przyjaciele, a przede wszystkim Ameryka. Według moich przypuszczeń za 100 lat najlepsze układy będziemy mieć z państwami Unii Europejskiej i właśnie z Ameryką. A sama Unia Europejska za 100 lat będzie silniejsza, niż teraz, ponieważ teraz jest dopiero na etapie rozwoju.