Podpisując umowę na dostawę zestawów Patriot, który sprawdził się w wielu państwach, dołączamy do elitarnego grona państw posiadających skuteczną broń, która zapewnia bezpieczeństwo - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że to największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski.

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka podpisano dziś w Warszawie umowę na dostawę amerykańskich zestawów obrony powietrznej Patriot dla Polski.

"Dzięki temu, że dziś podpisujemy umowę, która spowoduje dostarczenie do Polski nowoczesnego system, który sprawdził się w wielu państwach, dołączamy do elitarnego grona państw posiadających skuteczną broń, która zapewnia bezpieczeństwo" - powiedział Błaszczak.

Podkreślił, że to największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski. "To rzeczywiście wydarzenie bardzo ważne w historii naszego kraju" - oświadczył.

Przypomniał, że w jego ramach "do Polski trafią także nowoczesne technologie na podstawie wynegocjowanego offsetu". Jak mówił, polskie firmy będą produkowały elementy wyrzutni, pojazdy służące transportowi zestawów oraz systemy łączności.