"Projekt +Łączy nas pacjent+ to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej" – ocenił rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. "Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta" – dodał.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) od poniedziałku do piątku między godziną 8 a 20. Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można sprawdzić na stronie: http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo.

We wtorek dyżur między godziną 12 a 14 będzie pełniła psychoonkolog Adrianna Sobol z fundacji "Onkocafe – Razem Lepiej". Udzieli konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim. "Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu zmianę postrzegania choroby nowotworowej zarówno przez osoby chore, jak i ich najbliższych" - napisano na stronie rzecznika.

Reklama

Zaproszenie rzecznika do udziału w projekcie przyjęli: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, fundacja "OnkoCafe – Razem Lepiej", Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niedoborem Alfa-1 Antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti", Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, fundacja STOMAlife oraz Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Syntonia".(PAP)

autor: Olga Zakolska