"Rozmowy trwają równolegle z siedmioma spółkami, w tym są cztery firmy z Polski. Uważam, że zamknięcie transakcji nadal jest możliwe w I kwartale, ale niekoniecznie będę na to naciskał" - powiedział Dąbski.

Według wcześniejszych spekulacji prasowych, do Telewizji Puls w miejsce News Corporation, który w listopadzie sprzedał udziały w tej stacji, chce wejść m.in. Agora. Wśród zagranicznych graczy wymieniany był Axel Springer i Bertelsmann.

Natomiast TVN i Polsat informowały, że nie prowadzą żadnych rozmów w sprawie zakupu udziałów w TV Puls.

Międzynarodowy koncern medialny News Corporation wycofał się z Telewizji Puls

Na początku listopada 2008 roku międzynarodowy koncern medialny News Corporation wycofał się z Telewizji Puls. Wszystkie udziały przeszły w ręce pozostałych wspólników - Zakonu Franciszkanów i prezesa zarządu TV Puls Dariusza Dąbskiego. Dąbski ma 49 proc. udziałów, Franciszkanie - 51 proc.

Telewizja Puls nadaje od 18 marca 2001 r. Wskutek kłopotów finansowych producenta programów Pulsu - Telewizji Familijnej - stacja przez wiele miesięcy nadawała jedynie powtórki programów, a w kwietniu 2003 r. wstrzymała nadawanie. Aby utrzymać koncesję, franciszkanie wznowili w czerwcu 2003 r. emisję za pośrednictwem platformy satelitarnej Polsat Cyfrowy. Zawarli też umowę z nowym producentem - firmą Mariana Terleckiego Antena 1 (w której później udziały kupił prezes Polsatu Zygmunt Solorz). Wówczas na antenie TV Puls pojawiło się m.in. więcej publicystyki.

Gdy w czerwcu 2006 r. News Corporation stała się mniejszościowym udziałowcem TV Puls, stacja szybko postarała się o zmianę warunków koncesji, która do tej pory uniemożliwiała jej działalność komercyjną. W grudniu 2006 r. Marty Pompadur, prezes News Corp Europe zapowiadał też, że jest zainteresowany kupnem kolejnych udziałów w TV Puls, jeśli tylko Kościół zdecyduje o ich sprzedaży.