W ramach kampanii walki z pornografią i "wulgarnymi treściami" chińskie władze zamknęły już 1250 stron internetowych - podano w piątek w Pekinie.
Jednocześnie aresztowano 41 osób, odpowiedzialnych za umieszczanie takich treści w sieci - zakomunikował wicedyrektor Biura ds.internetu przy rządowym Urzędzie Informacji, Liu Zhengrong (czy.Liou Dżeng- żung).
"Kampania przynosi rezultaty" - ogłosił.
Akcja walki z pornografią w chińskim internecie została ogłoszona przez władze w Pekinie 5 stycznia. Później rozszerzono ją także na internetowe gry, zawierające pornograficzne elementy.
Zdaniem internautów, w praktyce kampania nie jest skuteczna - wiele podobnych treści nadal pozostaje dostępnych. Istnieją jednak obawy - wskazują obserwatorzy - iż walka z pornografią może w praktyce objąć także inne zagadnienia i oznaczać wprowadzenie nowych restrykcji w korzystaniu z sieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu