Andrew House ustąpił ze stanowiska przewodniczącego i prezesa spółki Sony Interactive Entertainment, odpowiedzialnej m.in. za konsole PlayStation. Jego miejsce zajął John Kodera. House pozostanie członkiem zarządu spółki do końca roku.

Andrew House pracował w Sony od 1990 roku. Awansując w szczeblach korporacji, uczestniczył m.in. w przygotowaniach do premiery oryginalnej konsoli PlayStation, a w 2011 zastąpił Kazuo Hirai (nowego prezesa korporacji) na stanowisku przewodniczącego Sony Computer Entertainment (od 2016: Sony Interactive Entertainment). House ustąpił również z innych funkcji pełnionych w ramach firmy Sony, jednak pozostanie członkiem zarządu oddziału rozrywki interaktywnej na czas wdrożenia następcy do nowych obowiązków.

Oficjalnym powodem ustąpienia House'a ze stanowiska jest chęć spędzenia czasu z rodziną przed rozpoczęciem nowej kariery. Miejsce House'a zajął John Kodera, wiceprzewodniczący SIE od ubiegłorocznej fuzji Sony Network Entertainment International z Sony Computer Entertainment. Kodera pełni różne funkcje kierownicze w Sony od 2010 roku i nadzorował m.in. programy opartych na abonamencie PlayStation Video, Music i Vue (usługi streamingowej PS). (PAP)