Wypowiedzi Łukasza Rzepeckiego o nierealizowaniu programu PiS przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego świadczą o tym, że poseł sam zrezygnował z członkostwa w PiS - powiedział w poniedziałek rzecznik dyscyplinarny partii Karol Karski.

W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego. Poinformowała też, że Rzepecki został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Karol Karski, rzecznik dyscyplinarny PiS został zapytany w poniedziałek przed siedzibą partii o słowa posła Rzepeckiego, który w weekend mówił, że "jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że pan prezes Jarosław Kaczyński, nie realizując programu PiS również powinien być wyrzucony". Karski ocenił, że "jest to wypowiedź, która świadczy o tym, że tak naprawdę formalnie sam już zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości".

Reklama

Dodał, że on jako rzecznik dyscyplinarny "nie jest organem komentującym sprawę na zewnątrz, jest działającym do wewnątrz ugrupowania".

Poseł Rzepecki został w piątek odwołany, w głosowaniu w Sejmie, z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.