Zbudowanie wspólnych list opozycji przed wyborami samorządowymi będzie trudne, ale celem są wybory parlamentarne - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Jak dodał, opozycja pracuje nad "wspólnotą programową".

Grzegorz Schetyna mówił we wtorek w Radiowej Trójce o ewentualnym powstaniu wspólnych list opozycji przed wyborami samorządowymi. "To będzie trudne, ale uważam, że trzeba to robić, bo celem są wybory parlamentarne" - powiedział.

Zapewnił, że liderzy opozycji prowadzą rozmowy i powołują zespoły programowe, z których jeden dotyczy kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości. "To jest droga do tego, żeby zbudować wspólnotę programową, która pozwoli na to, żeby rozmawiać o wspólnej liście" - zaznaczył.

Jego zdaniem zbudowanie takich list będzie wyzwaniem dla opozycji. Zauważył, że wybory samorządowe wymagają od partii dobrej organizacji i struktury w całym kraju. "Nie wszystkie partie opozycyjne taką posiadają i nie będzie im łatwo stworzyć takiej listy" - ocenił Schetyna.

Według niego, prace w opozycji to "długi marsz" i "szukanie tego, co wspólne". "Celem są wybory parlamentarne, trzeba codziennie powtarzać i pracować, żeby ta wspólna lista opozycyjna powstała" - dodał lider PO.