Dobrze, że Andrzej Duda nie daje się wciągać w doraźne akcje, spory, bo piastuje zbyt poważne stanowisko. Prezydent mógłby wzmocnić swoje kontakty ze społeczeństwem "- powiedział ekspert ds. wizerunku Zbigniew Lazar, komentując dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy.

Współzałożyciel i prezes Modern Corp, ekspert ds.wizerunku, Zbigniew Lazar skomentował dla PAP okres ostatnich dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy.

"Na pewno plusem Andrzeja Dudy jest to, że potrafi rozróżnić między rzeczami naprawdę ważnymi, w które powinien się zaangażować a takimi, które nie wymagają jego zaangażowania. Prezydent nie może włączać się we wszystko. Dobrze, że Andrzej Duda nie daje się wciągać w doraźne akcje, spory, bo piastuje zbyt poważne stanowisko. Stara się mieć szeroki ogląd na problemy społeczne"- powiedział Zbigniew Lazar.

Ekspert podkreślił, że Andrzej Duda jest bardzo dobrym komunikatorem i świetnym mówcą, który z każdym przemówieniem radzi sobie "bez podpowiedzi z kartki".

"Jestem pod wrażeniem przemówień prezydenta, które mówi od siebie, z serca"- mówił.

Lazar zaznaczył, że "w tej prezydenturze nie można pominąć Pierwszej Damy, która zasługuje na 120% komplementów".

Ekspert podkreśla, że "z niesłychaną godnością pełni swoją rolę".

"Na plus Agaty Kornhauser- Dudy są nieskazitelne maniery, znajomość języków obcych, sposób bycia, ogłada. Chyba pierwszy raz mamy taką Pierwszą Damę w historii wolnej Polski. Bardzo dobrze, że nie daje się wciągnąć w doraźne kłótnie i spory. Nie daje się sprowokować mimo, że tyle różnych środowisk stara się ją wciągnąć w swoje gry. Godnie nas reprezentuje w kraju i poza jego granicami"- podkreślił.

Zbigniew Lazar zaznaczył, że "prezydent mógłby jeszcze wzmocnić kontakty ze społeczeństwem".

"Wyjazdy, które realizował w czasie kampanii, wychodziły mu znakomicie. Ważne więc, żeby prezydent robił to nadal i częściej, bo jeśli uaktywni się bliżej wyborów, to opozycja zarzuci prezydentowi, że robi to tylko na potrzebny kampanii. Pokazywanie ludzkiej twarzy przez prezydenta jest niezwykle ważne, a Andrzej Duda udowadniał, że potrafi to czynić"- skonkludował ekspert.