Zaciąganie długów, obcinanie inwestycji publicznych i głębsze sięganie do kieszeni podatników, to decyzje PiS, które wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa domowego ponad 700 zł. - powiedział główny ekspert ekonomiczny PO, prof. Andrzej Rzońca.

Rzońca w środę na konferencji prasowej podkreślił, że słowa "wystarczy nie kraść, to dla PiS, zaciąganie większych długów". "Podczas gdy inne kraje Europy w zdecydowanej większości wykorzystują czas dobrej koniunktury na świecie (...) PiS zadłuża Polskę niemal najszybciej w Europie" - podkreślił.

"Po drugie +wystarczy nie kraść+, to dla PiS, obcinanie inwestycji publicznych. Prawo i Sprawiedliwość ścięło inwestycje publiczne do najniższego poziomu od wejścia Polski do Unii Europejskiej" - mówił Rzońca.

Po trzecie, jak podkreślił ekspert PO, "wystarczy nie kraść", oznacza dla PiS, "głębsze sięganie do kieszeni podatników".

Jego zdaniem, trzy decyzje dotyczące podatków, jakie podjął PiS, "wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa domowego ponad 700 złotych".