Prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski podczas rozmowy w Brukseli, dokładny termin zostanie podany po konsultacji ze stroną amerykańską - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że data 6 lipca jest jedną z możliwych.

"Prezydent Duda zaprosił prezydenta Trumpa do Polski podczas rozmowy w Brukseli. Jeśli będziemy mieć datę tego przyjazdu, to państwa poinformujemy" - powiedział Łapiński dziennikarzom. Podkreślił, że termin przyjazdu prezydenta Trumpa musi jeszcze potwierdzić strona amerykańska.

"Data 6 lipca jest jedną z możliwych" - dodał.

W czwartek Reuters podał, że prezydent USA prawdopodobnie odwiedzi Polskę 6 lipca. Jest bardzo prawdopodobne, że prezydent USA Donald Trump odwiedzi Polskę w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w lipcu w Niemczech - poinformowała agencja Reuters, powołując się na trzy źródła.

Chociaż wiele szczegółów tej wizyty jest wciąż niejasnych, dwa z cytowanych źródeł twierdzą, że najbardziej prawdopodobne jest, że Trump przybędzie do Warszawy - pisze Reuters.

Agencja przypomina, że wcześniej Polska miała nadzieję, że Trump przybędzie do Wrocławia, gdzie przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej mają się spotkać w dniach 6-7 lipca na tzw. szczycie państw Trójmorza.