Od środy na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania dla ciężarówek. Regulacje mają poprawić bezpieczeństwo na tej trasie.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Magdalena Szumiata, od środy zostaną wprowadzone stałe znaki zakazu wyprzedzania dla samochodów ciężarowych na odcinakach: od węzła Kostomłoty do węzła Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin i Budziszów na jezdni północnej.

Po wprowadzeniu nowych regulacji łączna długość ograniczeń wyprzedzania dla aut ciężarowych na dolnośląskim odcinku A4 wyniesie 40 kilometrów.

Szumiata przypomniała, że od 2013 r. obowiązują zakazy wyprzedzania dla tirów pomiędzy Pietrzykowicami a Wądrożem Wielkim, z przerwami, oraz na wzniesieniach przy węźle Legnickie Pole i Lubiatów.

GDDKiA podała, że celem wprowadzenia nowych ograniczeń jest poprawa bezpieczeństwa na dolnośląskim odcinku A4. Zdaniem urzędników przyczyni się to do spadku liczby wypadków oraz usprawni ruch aut osobowych.