65-letni mieszkaniec Leszna zmarł we wtorek w ostrowskim szpitalu w wyniku wypadku, do którego doszło rano na przejeździe kolejowym w miejscowości Tarchały Wielkie koło Ostrowa Wlkp. (gmina Odolanów). W związku z wypadkiem są utrudnienia zarówno w ruchu pociągów, jak i samochodów.

Pociąg PKP Intercity relacji Wrocław – Białystok uderzył w samochód, kiedy ten znajdował się na przejeździe kolejowym. „Samochód osobowy wjechał na przejazd, który oznaczony jest znakiem Stop, bez rogatek zabezpieczających” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak.

Kierowca samochodu 65-letni mieszkaniec Leszna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wlkp. „Pacjent zmarł. Jego stan był bardzo poważny, ponieważ doznał wielonarządowych urazów” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa ostrowskiego szpitala Joanna Pawlaczyk.

Reklama

Obecnie ruch samochodów na trasie Tarchały Wielkie - Topola Osiedle został wstrzymany. „Samochody muszą zawracać w kierunku na Ostrów Wlkp. i Odolanów” - powiedziała rzeczniczka ostrowskiej policji.

PKP Intercity w specjalnie wydanym komunikacie poinformowały, że w związku z przerwą w ruchu pociągów na szlaku Odolanów – Topola Osiedle zostaną podstawione autobusy. Dotyczy to pasażerów pociągów IC Konopnicka relacji Wrocław Główny – Białystok na odcinku Odolanów – Topola Osiedle oraz IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Jelenia Góra na odcinku Topola Osiedle – Wrocław Główny.

„Od stacji Wrocław Główny zostanie uruchomiony zastępczy skład wagonowy w zestawieniu jeden wagon klasy 1 i cztery wagony klasy 2. W składzie pociągu brakuje wagonu przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózkach oraz wagonu gastronomicznego” - podano w komunikacie.