Prokuratura Okręgowa w Krakowie, prowadząca śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło, przeprowadziła w poniedziałek przesłuchania uzupełniające kolejnych dziewięciu osób – poinformowała w komunikacie prokuratura.

Prowadzący śledztwo przeprowadzili przesłuchanie uzupełniające w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu. Jak podano w komunikacie, w piątek prokurator przesłuchał też w miejscu zamieszkania funkcjonariusza BOR-u, który został pokrzywdzony w wypadku.

Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja poinformowała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo. Poszkodowani zostali premier i szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

Reklama

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podaje treści jego wyjaśnień.