Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, które poprowadzi premier Beata Szydło, pojawi się projekt ustawy dotyczący sieci szpitali - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Briefing Bochenka odbył się w piątek wieczorem po tym jak premier Szydło opuściła szpital w Warszawie, gdzie przebywała po wypadku w Oświęcimiu.

"Tak jak pani premier powiedziała będzie w najbliższym czasie przebywała w Warszawie. W najbliższy wtorek poprowadzi posiedzenie Rady Ministrów. Po Radzie Ministrów planujemy również konferencję prasową" - powiedział Bochenek.

W związku - jak zaznaczył - z licznymi pytaniami dziennikarzy, czy projekt ustawy dotyczącej sieci szpitali będzie omawiany na wtorkowym posiedzeniu rządu, podał, że tak się stanie. "Tak, ten projekt pojawi się we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów i będzie przedmiotem dyskusji ministrów" - zapowiedział.

Rzecznik rządu podkreślił, że mimo pobytu w szpitalu premier była cały czas aktywna,

w szpitalu również spotykała się ze swoimi ministrami, podejmowała decyzje, "chociażby te dotyczące składu Komisji Nadzoru Finansowego". "Tutaj odbywały się spotkania z ministrami, teraz będą odbywały się w Kancelarii Premiera" - dodał Bochenek.