Jestem przekonany, że premier przedstawi podsumowanie całości spotkań z ministrami w ramach przeglądu resortów - powiedział we wtorek w Radiu Plus sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

"To było bardzo ważne wydarzenie dla ministerstw, które podsumowały swoją pracę i przedstawiły wiele kwestii, których na co dzień nie da rady przedstawić w bieżącym funkcjonowaniu. Jestem przekonany, że też takie podsumowanie całości tych spotkań przedstawi pani premier Beaty Szydło" - powiedział Szefernaker pytany o przegląd resortów.

Szefernaker odniósł się również do przygotowanego przez PiS projektu ustawy ws. metropolii warszawskiej. W jego ocenie Prawo i Sprawiedliwość popełniło w tej sprawie "błąd komunikacyjny". "Opozycja wystraszyła mieszkańców skutkami, wprowadziła opinię publiczną w błąd. Nie wszystkie bardzo ważne argumenty merytoryczne dla gmin okołowarszawskich, dla dzielnic warszawskich zostały zaakcentowane" - podkreślił. Dodał, że w sprawie tego projektu potrzeba akcji informacyjnej wśród mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin.

W poniedziałek poseł PiS Jacek Sasin poinformował, że projekt klubu PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawy w najbliższym czasie nie będzie procedowany w parlamencie i że najpierw odbędą się szerokie konsultacje z samorządami i mieszkańcami.