Klub PSL złożył poprawkę wyłączającą z projektu tzw. ustawy dezubekizacyjnej grupę funkcjonariuszy PSP, ale to wciąż za mało, aby uznać, że projekt jest sprawiedliwy - mówił w środę w Sejmie Krzysztof Paszyk (PSL) składając wniosek o odrzucenie propozycji MSWiA.

W jego ocenie do projektu, zgodnie z którym emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS, zgłoszono wiele poprawek, które cywilizują ten projekt.

"PSL złożył poprawkę wyłączającą spod restrykcji tego projektu grupę funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. To bardzo dobrze, ale to wciąż za mało, żeby można uznać ten projekt jako dobry, jako ten, który będzie tym projektem i prawem sprawiedliwym" - powiedział Paszyk.

Reklama

Jak podkreślił, posłowie PSL zgadzają się z krytyczną oceną systemu i ustroju PRL. "Wiele tracicie w oczach Polaków czyniąc się monopolistami jeżeli chodzi o krytyczną, sceptyczną ocenę tamtego systemu i osób go tworzących" - dodał przedstawiciel ludowców, zwracając się do polityków PiS.