Gmina z policją może sprawdzić, czy mieszkaniec kradnie wodę

woda
Jeśli chodzi o kontrolę sieci biegnącej przez prywatny teren, to pracownik zawsze może na niego wejśćShutterStock
7 września 2016

Do wójta docierają donosy, że kilku mieszkańców korzysta z nielegalnego przyłącza do sieci wodno-kanalizacyjnej. Co może zrobić gmina w tej sytuacji?

2642393-bartosz-bator-adwokat-z-kancelarii.jpg
Bartosz Bator adwokat z kancelarii adwokackiej BBP w Warszawie

Kwestie sieci wodno-kanalizacyjnej reguluje ustawa z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 139 ze zm.). Zawiera ona wiele niefortunnych przepisów, a ich stosowanie w sytuacjach podbramkowych może nastręczać sporo kłopotów gminom, szczególnie gdy ktoś świadomie uszkodził sieć lub podłączył się do niej „na dziko”.

Pozostało 96% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png