Gminy muszą być gotowe na nowe sprawozdania o ściekach

ścieki
<p>ścieki</p>Shutterstock / Vastram
27 grudnia 2022

Od stycznia na gminy zostanie nałożony nowy obowiązek sprawozdawczy w zakresie gospodarki nieczystościami ciekłymi. Jednak pozyskanie i zweryfikowanie niektórych informacji może się okazać trudnym zadaniem.

W związku z grożącymi Polsce unijnymi sankcjami za brak realizacji zobowiązań wynikających z tzw. dyrektywy ściekowej w połowie roku uchwalono ustawę z 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2022 r. poz. 1549), która wprowadziła wiele nowych obowiązków dla samorządów, przedsiębiorstw i właścicieli nieruchomości. Większość z nich weszła w życie 9 sierpnia br. (pisaliśmy o tym w poradniku „Uszczelnienie systemu ściekowego. Obowiązki gmin, przedsiębiorstw i właścicieli nieruchomości”, DGP nr 156/2022).

Pozostało 89% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png