Autopromocja

Pieniądze w SKOK-ach będą bezpieczne. Zajmie się nimi Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Polski złoty
PieniądzeShutterStock
2 sierpnia 2012

Posłowie zabierają się do gruntownych porządków w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK). Zamierzają objąć je podobnym reżimem co banki. Kasy reagują zarzutami niekonstytucyjności tych planów.

932491-i02-2012-149-18300070f-802.jpg
SKOK w liczbach

Jeszcze nie weszła w życie uchwalona z inicjatywy posłów Platformy Obywatelskiej ustawa poddająca spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, a PO już złożyła w Sejmie kolejny projekt dotyczący SKOK-ów.

Według niego depozyty zgromadzone w kasach mają być objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Rozszerzony zostanie nadzór KNF nad SKOK-ami – będzie mogła ona wydawać im rekomendacje i decydować o ustanowieniu nadzoru komisarycznego. Projekt zakłada też możliwość przejęcia kas przez bank.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.