Nielegalni złomiarze coraz mniej szkodliwi

12 maja 2016

PRZESTĘPCZOŚĆ W ubiegłym roku kradzieże i dewastacje infrastruktury kolejowej, energetycznej i telekomunikacyjnej kosztowały te branże 37,5 mln zł. Dużo. Ale i tak o niemal połowę mniej niż jeszcze trzy lata temu

Złodzieje i wandale wciąż groźni dla infrastruktury, chociaż – według wspólnego raportu trzech regulatorów: Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Urzędu Transportu Kolejowego – w ubiegłym roku zanotowano 8,8 tys. przypadków kradzieży lub dewastacji, to i tak był to spory, bo aż 23-proc. spadek w stosunku do 2014 r. To jednak mizerna pociecha, ponieważ nadal straty są znaczące. Usunięcie spowodowanych przez wandali awarii kosztowało właścicieli infrastruktury 37,3 mln zł. A trzeba do tego doliczyć uciążliwości dla klientów tych firm: z powodu kradzieży infrastruktury niemal 161,5 tys. odbiorców było pozbawionych usług telekomunikacyjnych, 22,8 tys. – energii elektrycznej, opóźniły się 10 603 pociągi.

Pozostało 84% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png