Asesorzy mogą już składać wnioski o powołanie na urząd sędziego

Resort jednak uspokaja, że obecnie ten problem już nie istnieje, gdyż odpowiednie zmiany w systemie zostały dokonane.
sąd, sędzia, młotekShutterStock
28 lipca 2020

Jeszcze do niedawna, pomimo tego, że odpowiednie przepisy obowiązują już trzy lata, nie było narzędzia, za pośrednictwem którego asesorzy sądowi mieliby składać wnioski o powołanie na urząd sędziego sądu rejonowego. Mimo to resort sprawiedliwości twierdzi, że aktualizacja systemu teleinformatycznego, która na to pozwala, została przygotowana z odpowiednim wyprzedzeniem.

– Narzędzie istnieje i działa – zapewnia Ministerstwo Sprawiedliwości.

Pozostało 97% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png