Najwyższa pora, żeby zawalczyć także o kulturę na drodze. Jesteśmy tam na siebie skazani, tak samo jak na chodniku czy w pracy. W miejscach publicznych wspólne życie wychodzi nam już całkiem nieźle. Musimy się jeszcze tego nauczyć na jezdni.
Traktowanie lewego pasa jak eksterytorialnej autostrady. Wpychanie się na skrzyżowania, tamując samochodem możliwość przejazdu innym kierowcom. Pędzenie pasem do skrętu po to, żeby wyprzedzić auta stojące w kolejce na pasie do jazdy prosto. Szybka zmiana pasów bez uprzedniego zasygnalizowania tego zamiaru. Nieużywanie kierunkowskazów na rondach. Jazda zbyt blisko tyłu innego pojazdu. Notoryczne stawanie na miejscach dla niepełnosprawnych, byle tylko mieć bliżej do wejścia do marketu. To tylko niektóre przykłady zachowań świadczących o niskiej kulturze niektórych użytkowników dróg. Bardziej kolokwialnie nazywane chamstwem lub cwaniactwem.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.