System Rejestrów Państwowych do poprawki

dane osobowe, personalne
Zdaniem NIK zbyt długie były ustalone okresy rozwiązywania i usuwania przez COI problemów związanych z funkcjonowaniem systemu, co więcej, po wdrożeniu SRP w kontrolowanych urzędach wystąpiły opóźnienia w wydawaniu obywatelom odpisów aktów stanu cywilnegoShutterStock
25 maja 2017

 Ministerstwo Cyfryzacji w założeniach projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw pisze, że w różnych rejestrach publicznych gromadzone są często te same dane (np. imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki itd.) obywateli.

Częstą praktyką jest ponadto, że organy prowadzące te rejestry oczekują od obywatela dostarczenia takich danych, mimo iż przecież zostały one już zgromadzone i są przetwarzane przez inne organy administracji publicznej.

Pozostało 93% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.