Odpady po przekompostowaniu zostaną wykorzystane także na plantacjach roślin energetycznych, a nie tylko przy drogach i terenach zniszczonych.
Resztki z roślin będzie można zmieszać z ziemią lub przysypać je warstwą gleby. Natomiast odpady z gospodarki leśnej oprócz rozdrobnienia przed zastosowaniem na glebę będzie można poddać przyspieszonemu rozkładowi przy zastosowaniu bakterii, grzybów i mikroorganizmów. Takie zasady postępowania z odpadami, które mogą być wykorzystane jako nawóz, przewiduje nowe rozporządzenie ministra środowiska w sprawie procesu odzysku R10, które już jutro wchodzi w życie.
Raz na pięć lat
Nowe przepisy rozszerzają listę odpadów, które zamiast na wysypiska mogą np. po odpowiednim przetworzeniu posłużyć za nawóz. Regulacje te upraszczają także niektóre metody postępowania z takimi odpadami.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.