ZUS: dymisja prezesa Derdziuka po waloryzacji emerytur

Zbigniew Derdziuk
Zbigniew DerdziukPAP / Wojciech Pacewicz
6 lutego 2015

Dymisja prezesa ZUS zostanie przyjęta przez premier Ewę Kopacz po przeprowadzeniu waloryzacji emerytur i rent. Poinformowała o tym IAR rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zbigniew Derdziuk złożył dziś rezygnację ze stanowiska. W oświadczeniu napisał, że "swoją misję w ZUS uważa za wypełnioną, a cele, które sobie postawił, za zrealizowane".

Waloryzacja emerytur - kwotowo-procentowa - nastąpi w marcu. Świadczenia mają zostać podniesione o 1,08 procent, ale nie mniej niż o 36 złotych.

Zbigniew Derdziuk został powołany przez premiera na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w październiku 2009 roku.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png