Funkcjonariusze Służby Celnej otrzymają wyższe dopłaty do wypoczynku

24 kwietnia 2013

Celnicy, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do wakacji między 1 stycznia a 19 marca 2010 r., otrzymają wsparcie na podstawie wówczas obowiązujących przepisów.

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny (TK) uznał, że par. 10 rozporządzenia Rady Ministrów z 16 lutego 2010 roku w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin (Dz.U. nr 33, poz. 177) jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Trybunał rozpoznał połączone pytania dwóch sądów rejonowych. Ich wątpliwości pojawiły się w czasie rozpatrywania spraw celników, którzy złożyli wnioski o wypłatę świadczenia na początku 2010 roku. Obowiązujące wówczas przepisy zakładały, że dopłatę do wypoczynku ustalano w formie procentowej od najniższej grupy uposażenia zasadniczego. Liczona w ten sposób kwota powinna w tym okresie wynieść 736,28 zł.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png