Szefowie jednostek policji będą mieć obowiązek ewidencjonowania wszystkich zwolnień lekarskich oraz przygotowania zbiorczego zestawienia przyczyn nieobecności.
Od 1 czerwca chorzy mundurowi będą otrzymywać obniżone do 80 proc. uposażenie. Zmiana ta wynika z faktu, że tego dnia wchodzi w życie ustawa z 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o policji (Dz.U. poz. 502). Na jej podstawie przebywający na zwolnieniu lekarskim pogranicznicy, strażacy, żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnym będą generalnie otrzymywać uposażenie obniżone o 20 proc. Pozyskane w ten sposób pieniądze powinny być w całości przeznaczane na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie osób nieobecnych w pracy. Szczegóły zostaną określone w przepisach wykonawczych. I tu zaczynają się problemy.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.