Wkrótce problemem będzie w Polsce nie bezrobocie, ale to, że zabraknie chętnych do podjęcia płatnego zajęcia. Ten trend już się zaczyna.
Mamy jednocyfrową stopę bezrobocia – pochwaliło się wczoraj Ministerstwo Pracy. Bezrobocie rejestrowane na podstawie danych z urzędów pracy resort oszacował na 9,9 proc. – Tak dobrego wyniku nie odnotowano od siedmiu lat. Od czasu transformacji ustrojowej stopa bezrobocia tylko raz spadła do jednocyfrowego poziomu. Jeszcze dwa lata temu wynosiła 13 proc. – podkreśla szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
Według ministerstwa w urzędach pracy na koniec września zarejestrowanych było 1,54 mln bezrobotnych. We wrześniu liczba osób bez zatrudnienia spadła o 22,6 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. W porównaniu z wrześniem 2014 r. ubyło ponad 280 tys. bezrobotnych.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.